Фізичні вправи для дітей під час карантину

29.Кві.2020
Фізичні вправи для дітей під час карантину
 Маковська Олена Вікторівна, інструктор з фізичної культури

Через карантин вся сім’я постійно проводить час вдома. І якщо для дорослих не проблема самоорганізуватися, то у дітей накопичується багато енергії, яку нікуди дівати. Крім того, перебування на дитячих і спортивних майданчиках заборонено, а уряд наполегливо рекомендує утриматися від прогулянок у парках. Тому саме час привчити дітей до регулярної зарядки.

Чому для дітей важлива рухова активність

Фізична активність відіграє важливу роль у формуванні організму. Завдяки рухливості розвивається моторика, розумові процеси, зміцнюється організм і є можливість запобігти появі безлічі хвороб. Регулярне фізичне навантаження зміцнює імунітет, а це зараз дуже важливо.

Занадто рухливим дітям зарядка допоможе заспокоїтися і правильно використовувати свою енергію. А більш повільні та спокійні діти зможуть активізуватися.

Також діти зараз можуть перебувати у пригніченому психологічному стані, адже вони не до кінця усвідомлюють, чому введені суворі обмеження і можуть уловлювати тривогу батьків через ситуацію, що склалася. Фізичні вправи допомагають боротися зі стресом і чинять позитивний вплив на емоційний стан.

Вправи для зарядки

Для зарядки можна використовувати такий комплекс вправ:

  • ходьба на місці або по колу;
  • біг на місці в повільному темпі;
  • обертання головою по колу;
  • стрибки на місці на одній або двох ногах;
  • нахили корпусу вперед-назад і вправо-вліво;
  • присідання;
  • обертання тазом по колу.

Варіанти зарядки можна знайти на дитячому YouTube-каналі «Телеканал ПЛЮСПЛЮС». Відео записані в ігровій формі, а зарядку проводить мультяшний герой. Кожне відео закінчується формуванням корисної звички — пити воду.

Зарядка для супергероя від Квадрика – стрибаємо вліво, вправо, вперед і назад https://www.youtube.com/watch?v=UINesru0YGQ

Зарядка для супергероя від Трикуті: крутимо кулачками вперед і назад, потім ліктями, а потім – руками https://www.youtube.com/watch?v=xSKlHu6u_zM 

Насправді в Мережі можна знайти багато прикладів вправ для занять з дітьми. Є навіть веселі танцювальні вправи для дуже енергійних, як на  ютуб-каналі “З любовю до дітей” https://www.youtube.com/watch?v=kNWwid8OAVM&t=42s. Головне – бажання 🙂 

Джередо: https://mixsport.pro/ua/blog/zaradka-dla-detej-vo-vrema-karantina 

error: Content is protected !!