ПРОБЛЕМИ З МЕНТАЛЬНИМ ЗДОРОВ’ЯМ ПІСЛЯ COVID. ЩО РОБИТИ?

29.Січ.2021
ПРОБЛЕМИ З МЕНТАЛЬНИМ ЗДОРОВ’ЯМ ПІСЛЯ COVID. ЩО РОБИТИ?
Кожна 5 людина після перенесеного COVID-19 стикається із наслідками, що впливають на психічне здоров’я.
Мова йде про тривогу, депресію, проблеми зі сном, а також про те, що називають #brain_fog, тобто #туман_в_голові.
➡ Brain fog проявляється тим, що людині досить складно чітко мислити та концентрувати увагу. Виникають складнощі із запам’ятовуванням простих речей та обробкою інформації. Деякі люди відчувають проблеми з мовою та мовленням, їм складно передавати власні думки словами.
➡ Депресія проявляється тим, що людина тривалий час (не менше двох тижнів) почувається пригнічено, втрачає інтерес до занять, які раніше приносили задоволення, а повсякденні справи потребують надмірних зусиль. Серед симптомів депресії також неможливість відчувати радість, сонливість або безсоння, втрата апетиту, низька самооцінка, відчуття провини чи відчаю.
Тож як допомогти собі або близькій людині з проблемами ментального здоров’я після перенесеного COVID-19 прийти до тями? 👇
🔹 Зрозумійте та прийміть факт, що все це – наслідки хвороби. Ці наслідки можуть впливати на стосунки, щоденну діяльність та можливість повноцінного повернення на роботу чи навчання. Але потрібно із розумінням та терпінням поставитися до себе або до близької людини чи колеги. Пам’ятайте, що після важкої хвороби деякі буденні речі можуть потребувати більше зусиль.
🔹 Будуйте щодня реалістичні цілі відповідно до самопочуття. Для багатьох через проблеми із психічним здоров’ям справжньою перемогою буде навіть встати з ліжка, причепуритись, зробити собі каву. Але поступово підвищуйте вашу активність.
🔹 Розбивайте усі види діяльності на окремі кроки, щоб не перевантажувати себе.
🔹 Повертайтеся до виконання обов’язків на роботі повільно. Для цього обговоріть із роботодавцем ваше повернення у режимі “лайт”.
🔹 Рухайтесь та будьте фізично активними. Це справді найкращий рецепт при проблемах із ментальним здоров’ям. Адже малорухливість негативно впливає на кровообіг, і мозок не отримує достатньо кисню, необхідного для відновлення мисленнєвого процесу.
🔹 Робіть вправи для мозку. Мова про нові види діяльності, нове хобі, інтелектуальні ігри із словами та цифрами, вправи на розвиток пам’яті. Починайте з більш простих та поступово підвищуйте складність завдань.
🔹 Піклуйтеся про свої основні потреби – повноцінний сон, здорове харчування, режим дня, догляд за зовнішністю тощо.
🔹 Підтримуйте соціальні контакти. Адже навіть проста розмова з іншими людьми впливає на зниження рівню стресу.

🔹 Займайтесь діяльністю, яка розслабляє і не викликає втому. Наприклад, дихальні вправи, заняття йогою, прослуховування музики, читання та ін. До речі, вправи контрольованого дихання, а також інші поради стосовно самостійної реабілітації після перенесеного COVID-19 можна знайти у пам’ятці, яку підготувала

World Health Organization Ukraine

➡ https://bit.ly/3mYO2pw.

Іноді проблеми ментального здоров’я складно вирішити без відповідного лікування. Тож якщо пам’ять та мислення не покращуються, втомлюваність не минає, повернення до звичайного життя унеможливлюється, потрібно звернутись за медичною допомогою до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. За потреби він призначить додаткові обстеження або випише електронне направлення на консультацію до вузького спеціаліста. Також нагадуємо, що до психіатра пацієнт може звернутися самостійно. Електронне направлення для цього не потрібне.
Детальніше, до яких лікарів можна звертатися без направлення, читайте тут ➡ https://bit.ly/3cfHiBh.
Джерело: https://www.facebook.com/uozzt
error: Content is protected !!