«Щастя всім дітям на планеті»

01.Чер.2021
«Щастя всім дітям на планеті»

З нагоди святкування Міжнародного Дня захисту дітей у ЖДНЗ №61 відбулася квест-розвага «У пошуках сонячних промінчиків». Педагоги закладу дошкільної освіти організували для дітей веселе дійство із піснями, танцями, вікторинами та конкурсами.

«Квест» – це гра, пошук, з великим числом головоломок і випробуваннями. Гравці пересувалися по зупинкам, виконуючи різні завдання. В ході виконання групових завдань діти навчались слухати співрозмовника, не перебиваючи; навчалися оцінювати свою роботу, роботу товариша, допомагали один одному. Квест допоміг реалізувати принцип співпраці, комунікації між педагогом і дітьми, а також між самими дітьми.

Конспект квест-розваги до Дня захисту дітей

«У пошуках сонячних промінчиків»

Мета: розвиток соціально-комунікативних якостей шляхом колективного вирішення загальних завдань.

Завдання:

 • Розвивати пізнавально-дослідницький інтерес, уяву, кмітливість, уміння самостійно знаходити рішення в створених проблемних ситуаціях;
 • Розвивати вміння орієнтуватися на місцевості по карті-схемі, визначати напрямок маршруту.
 • В ігровій формі уточнювати і закріплювати знання дітей про знайомі мультфільми, їх зміст, характерні особливості персонажів.
 • Виховувати почуття товариства і взаємодопомоги.

Методи і прийоми:

 • Наочний (розглядання, показ)
 • Словесний (пояснення, показ, питання, індивідуальні та групові відповіді, заохочення)
 • Практичний (ігровий)

Обладнання: ілюстрації до мультфільмів; сумне сонечко, карта, промінці; зупинки «Пізнавальна», «Мультяшна», «Спортивна», «Музична»; дидактична гра «Посели тварин в будиночки», «тунелі», «парашут», кольорові кульки, нарізка пісень до мультфільмів; руханка «Фіксітанці», ілюстрації героїв із улюблених мультфільмів дітей; тантамареска для фотографування дітей «Щастя всім дітям на планеті».

Хід :

Вступна частина.

Діти заходять до музичної зали, педагог пропонує привітатися під веселу музику-руханку «Привіт, привіт».

Педагог:

 • Діти, а ви знаєте який сьогодні день і чим він такий не звичний? (Відповіді дітей). Так сьогодні перший день літа та міжнародний День захисту дітей.
 • Діти, а відгадайте загадку: “Вдень по небу гуляє, а ввечері на землю сідає. “(Відгадка: сонце)Молодці! Так, це сонечко. Погляньте, хто на вас сьогодні в залі чекав. (Демонстрація сонечка). Придивіться, який настрій у сонечка, що саме у нього відсутнє? (Відповіді дітей). Так, саме через відсутність промінчиків сонечко сумне, а на вулиці так прохолодно, що ми з вами прийшли  до садочка в курточках. А ви хочете тепле літечко? Тоді давайте нашому сонечку повернемо промінчики. А щоб їх знайти нам допоможе “карта”. Подивіться куди спочатку нам треба вирушати.

Діти вивчають “карту”, знаки, зупинки, символіку. Дорослий привертає увагу дітей до першої зупинки, до її символіки. Діти знаходять і підходять до першої зупинки.

Зупинка 1. «Пізнавальна».

Дидактична гра «Посели тваринок в будиночки». Діти орієнтуючись на зразок поселяють тваринок у будиночок. За виконану роботу діти отримують промінчики.

 • Молодці малята, ви добре впоралися із завданням. (Діти отримують промінчики і приклеюють до сонечка).
 • Діти, але промінчиків замало, де ще їх знайти? Що нам допоможе? (Дорослий підводить навідними запитаннями до КАРТИ). Діти повертаються до карти і відшукують наступну зупинку.

Зупинка 2. «Мультяшна»

А зараз настав час конкурсу «Упізнай мультфільм та героя». Я буду показувати вам героїв із мультфільмів, а ви пригадайте, з якого він мультфільму і як його звати. Готові? Уперед!

Зупинка 3. «Спортивна»

В спортивному залі зустрічає дітей інструктор з фізкультури. Цікавиться в пошуках чого дітки прийшли  до спортзалу.

 • Я вам допоможу знайти промінчики, але для початку вам необхідно подолати деякі перешкоди. Ну що ж вирушаємо!

Ранкова гімнастика “Весело крокуємо по колу”

Естафета «Веселий тунель»

Отже, на нашому шляху – тунелі. Давайте поділимося на дві команди, та швидко здолаємо цей шлях.

Гра з парашутом «Дощ і сонце»

Діти тримають парашут. Ведучий говорить “сонце” або “дощ”. Коли світить сонце, всі разом піднімають парашут якомога вище. Коли йде дощ, всі ховаються під парашут, тримаючись за ручки парашута.

Гра з парашутом «Салют»

Діти набирають якомога більше кульок з сухого басейну і кладуть їх на парашут. Потім беруть двома руками за палички на краях парашута і повільно піднімають його, кажучи слова «раз, два, три!». Після слова «три!» кидають кульки вгору. Потім біжать і збирають кульки, знову кладуть їх на парашут, і гра знову повторюється.

По закінченню усіх завдань діти отримують промінчики для Сонечка. Промінчиків все одно не вистачає, діти повертаються до карти для визначення подальшого шляху.

Зупинка 4. «Музична»

В музичному залі дітей зустрічає музичний керівник. Діти розповідають педагогу, чого вони прийшли. Для того, щоб отримати промінчики дорослий пропонує дітям пограти в гру.

Музично-дидактична гра «Впізнай мультфільм по звуку».

Почергово включається нарізка пісень з мультфільмів, діти називають мультфільм (його назву).

По закінченню гри діти отримують промінчики і прикріплюють до Сонечка. Педагог пропонує дітям потанцювати під веселу пісеньку Фіксіків, щоб підняти сонечку настрій.

Руханка «Фіксітанець»

Під час руханки дорослий замінює сумне Сонечко на веселе.

Подолавши всі перешкоди, діти повернули сонечку промінчики. Тепер сонечко буде світити довго і жарко.

По завершенню розваги діти отримали цікаві подарунки «Розмальовки від Сонечка» та гарний

настрій на все літо. А також фотографувалися біля стенду (тантамарески) «Щастя всім дітям на планеті», як побажання, щоб кожна дитина була щасливою від любові, уваги та піклування дорослих!

error: Content is protected !!